Atgal į pirmą puslapįLIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA

Architektūros bruožai
Dailė

Architektūros bruožai

Pažaislio bažnyčios fasadas Pažaislio vienuolynas iš paukščio skrydžio

Vienuolyno architektūros ansamblis – vientisas, logiškas, simetriškos kompozicijos, harmoningai sutapęs su aplinka. Jis pasižymi būdingais epochai bruožais: pastatai sudaro augančios emocinės įtampos įspūdį – nuo pakraščio į vidurį, centrinėje išilginėje vertikalėje nuo Didžiųjų vartų su manierizmui charakteringu „netikėtumo“ efektu viena po kitos atsiveriančios erdvės ir laipsniškai kylantys pastatai išryškina pagrindinį idėjinį kompozicijos akcentą – bažnyčią. Jos puošnumas ir dydis dominuoja kitų ansamblio pastatų formų ir medžiagų kuklumo fone. Pagrindinis bažnyčios fasadas vakarų pusėje – simetriškas, grakščių proporcijų, įgaubtas, su dviem 32 m. aukščio bokštais ir žemesniais priestatais iš rytų.

Visi architektūros elementai žaismingai jungiasi į harmoningą visumą: dekoratyvinės juostos, dvigubi piliastrai ir profiliuoti karnizai, išryškinantys fasado dinamiškumą ir minkštumą, augaliniai motyvai ir grakščios voliutos su langų apvadais. Bažnyčios centrinꠖ šešiakampꠖ dalį vainikuoja kupolas su žibintu, kadaise dengtas skaistvario skarda, iš tolo traukdavęs praeivio žvilgsnį.

Pažaislio bažnyčios vakarinio fasado fragmentas Pažaslio bažnyčia iš Saulės laikrodžio kiemelio pusės

LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODAį viršų | toliau

LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA