Atgal į pirmą puslapįLIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA

Architektūros bruožai
Dailė

Ansamblio kompozicija

Pažaislio bažnyčios ir vienuolyno ansamblis suprojektuotas laikantis nustatytų kamaldulių ordino reikalavimų: pagal išilginę rytų vakarų krypties kompozicinę ašį, griežtai simetriškai, stačiakampiu išdėstyti pastatai.

Teritorija padalyta atskiromis zonomis: vakarinėje bažnyčios pusėje – viešoji dalis ; rytinėje bažnyčios pusėje – uždaroji dalis .

Viešoji dalis – tai svečių namas (forestorijus), į kurį veda Pacų alėjos aptvaras, išsilenkiantis į ovalų kiemelį, šventorius , dvi oficinos ir bažnyčia . Prie bažnyčios iš rytų ir vakarų prigludę vienuolyno sparnai su galerijomis sudaro du simetriškus uždarus kiemus.

Uždaroji dalis – eremas – skirta gyventi atsiskyrėliams. Tai trys nameliai – celės ir varpinė , kuri yra išilginės ansamblio kompozicinės ašies gale. Aukštas aptvaras juosia vienuolyną supančius didžiulius sodus. Šiaurinio sodo vakarinėje pusėje – ūkinė dalis: kiemas su arklide ir ratine . Į eremo tvorą remiasi pirtis .

LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODAį viršų | toliau

LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA