Atgal į pirmą puslapįLIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA
BAŽNYTINĖ DAILĖ IR ARCHITEKTŪRA

Pažaislio vienuolynas
Pažaislio istorija
Kamalduliai
Kristupas Žygimantas Pacas
Šventojo Kazimiero seserys
„Kamaldulių Dievo Motina“
Architektūra
Dailė
Vilniaus arkikatedra
Viduramžiai
Renesansas
Barokas
Klasicizmas
Romantizmas

„Kamaldulių Dievo Motina“

Kamaldulių Dievo Motina

Nežinomo autoriaus tapytas Gražiosios Meilės Motinos su Kūdikiu atvaizdas, apsuptas gėlių girliandos, dvelkia tauria ramybe ir švelnia meile. Žmonėse jis vadintas „Kamaldulių Dievo Motina“.

Kasmet Pažaislis liepos 2 dieną per Marijos Apsilankymo šventę sutraukdavo gausias minias maldininkų, nes paveikslas garsėjo ypatingomis malonėmis. Šį kamalduliams dovanotą Dievo Motinos atvaizdą Kristupas Pacas 1661 m. buvo gavęs dovanų iš popiežiaus Aleksandro VII.

Ne tik kamalduliai, bet ir vietoje jų Pažaislyje apsigyvenę stačiatikių vienuoliai liepos 2 d. stebuklingąjį paveikslą nešdavo iškilmingoje procesijoje aplink bažnyčią ir vienuolyną. Pirmojo Pasaulinio karo metu, traukdamiesi iš Pažaislio, jie išsigabeno paveikslą į Rusiją. Tik 1928 m. gegužės 17 d., arkivyskupui Juozapui Skvireckui vadovaujant iškilmingai procesijai, atgautoji „Kamaldulių Dievo Motina“ sugrįžo į Pažaislį – seserų kazimieriečių globon. 1950 m. vienuolynui einant iš rankų į rankas, Kamaldulių Dievo Motinos paveikslas perkeltas į Kauno arkikatedrą baziliką. Į Pažaislį jis sugrįžo 2000 m.

Didieji Pažaislio atlaidai tarpukaryje Kamaldulių Dievo Motinos grįžimas į Pažaislį (1928 m.)


LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODAį viršų | toliau

LIETUVOS KULTŪROS PAVELDO TŪKSTANTMEČIO VIRTUALI PARODA
Puslapis atnaujintas 2000 06 13