į pradžią

« į pradžią

Popiežius oficialiai pradėjo liturginius metus

(KAP) Lapkričio 26 d. Mišparų liturgija perpildytoje Šv. Petro bazilikoje buvo pradėtas advento ir naujų liturginių metų laikotarpis. Tai buvo pirmas kartas, kai popiežius oficialiomis pamaldomis pradėjo naujuosius liturginius metus.

Benediktas XVI savo pamoksle tikintiesiems linkėjo „budrumo maldoje“ ir „džiugaus Dievo šlovinimo“. Pasak jo, advento metu Bažnyčia kviečia žmogų ypatingu būdu studijuoti pranašų žodžius ir apmąstyti Dievo įsikūnijimo slėpinį. Adventas yra „laukimo ir vilties metas“, kai Kristus beldžia į širdies vartus. Pasak Benedikto XVI, advento dvasingumas yra „įsiklausyti į Kristaus, trokštančio per mus dalyvauti dabartyje, balsą“.

Pirmąjį advento sekmadienį, lapkričio 27 d., dešimtys tūkstančių tikinčiųjų, nepaisydami lietaus, susibūrė Šv. Petro aikštėje Viešpaties angelo maldai. Popiežius sakė, kad advento metu krikščionys turi vėl žadinti savo viltį dėl pasaulio atnaujinimo. Benediktas XVI savo kalboje citavo Vatikano II Susirinkime prieš 40 metų priimtą pastoracinę konstituciją Gaudium et spes: „naujosios žemės laukimas“ neturi susilpninti rūpinimosi šios žemės formavimu. Pasak jo, tai „krikščioniškos vilties kupinas tekstas“. Popiežius pabrėžė, kad advento laikotarpis krikščionių bendruomenei pripildytas ypatingu džiaugsmu, „tam tikru mastu perteikiamu visai visuomenei“.

„Bažnyčios žinios“
www.lcn.lt