į pradžią

« į pradžią

Filmo apie popiežių Joną Paulių II premjera Vatikane

(KAP) Lapkričio 17 d. Vatikane, Pauliaus VI auloje, dalyvaujant popiežiui Benediktui XVI bei 7000 žiūrovų, surengta italų ir amerikiečių 90 minučių trukmės vaidybinio filmo „Jonas Paulius II“ premjera.

Pradedant 1981 m. pasikėsinimu Šv. Petro aikštėje, filme apžvelgiamos didžiosios Jono Pauliaus II darbų kryptys: indėlis, kuriuo jis prisidėjo prie komunizmo žlugimo, pastangos taikos ir teisingumo labui, pasiryžimas atvesti Katalikų Bažnyčią į trečiąjį tūkstantmetį. Vaizduojant keliones į užsienį taip pat naudotasi dokumentine medžiaga. Filmo pabaigoje pakartoti aštuonių mėnesių senumo pasaulį apskrieję vaizdai: po mirštančio popiežiaus langu susirinkusios žmonių minios, laidotuvių ceremonija.

Pasak popiežiaus Benedikto XVI, filme žiūrovams „labai įspūdingai“ dar kartą parodoma žmogiška ir dvasinė Jono Pauliaus II didybė. Jo nuomone, filmas esąs dar vienas „meilės, kurią visi jaučiame popiežiui Wojtyłai“, įrodymas. Parodyta „mylimo pirmtako“ gyvenimo istorija paskatinsianti žiūrovus toliau apmąstyti Jono Pauliaus II veiklą. Nesuskaičiuojamos daugybės žmonių dvasinis ryšys su Jonu Pauliumi II „kaip draugu ir žmogaus, tiesos, teisingumo, laisvės ir taikos gynėju“ nenutrūkęs. Pasak Benedikto XVI, jis pats dėkingas Dievui, kad galėjo pažinti tokią „didžią žmogišką bei dvasinę asmenybę“.

„Bažnyčios žinios“
www.lcn.lt