į pradžią

« į pradžią

Katalikų ir ortodoksų teologų komisija vėl imasi darbo

(KAP) Po kelerių metų pertraukos Tarptautinė teologinio dialogo tarp Katalikų ir Ortodoksų Bažnyčių komisija vėl imsis darbo. Lapkričio 18 d. pranešta, kad pirmieji pokalbiai numatyti šių metų gruodžio mėnesį Romoje. Katalikų šaliai vadovaus Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos prezidentas kardinolas Walteris Kasperis, ortodoksams – Pergamino metropolitas Ioannisas Ziziuolasas. Komisija darbą buvo nutraukusi 2000 metais. Pasak ekumeninio patriarcho Bartolomajo I, pagrindinis dėmesys dabar bus skiriamas ekleziologinėms temoms, pirmiausia „primato klausimui“.

Spalio mėnesį ekumeninis patriarchas sakė, kad Teologinio dialogo komisijos artimiausia didelė konferencija numatoma 2006 m. rudenį. Konferencija turėtų būti surengta Serbijos sostinėje Belgrade. Paskutinė tokio masto konferencija įvyko 2000 m. Baltimorėje (JAV). Tuo metu pasiekti pažangą sutrukdė su Roma susivienijusių Rytų Bažnyčių klausimas, tuo metu buvęs opus Rumunijoje ir Ukrainoje. Po to oficialius katalikų ir ortodoksų dialogas nutrūko. Teologinis dialogas tarp Romos ir ortodoksų Bažnyčių pradėtas 1980 m. Tam skirta komisija buvo sudaryta dalyvaujant visoms autokefalinėms ortodoksų Bažnyčioms. Po 1989 m. pervartos kilus konfliktams dėl unitų, santykiai tarp katalikų ir ortodoksų ėmė blogėti. Prie to taip pat dar prisidėjo 1991 m. atsiradę Jugoslavijos konflikto konfesiniai momentai.

„Bažnyčios žinios“
www.lcn.lt