į pradžią
 
« į pradžią
Naujienos
 

 Trys nauji palaimintieji

(KAP) Per iškilmingas šv. Mišias lapkričio 16 d. Šv. Petro aikštėje palaimintaisiais buvo paskelbti trys asmenys: prancūzų atsiskyrėlis Charles‘is de Foucauld (1858–1916) ir kongregacijų įsteigėjos iš Italijos, veronietė Maria Pia Mastena (1881–1951) ir sicilietė Maria Crocifissa Curcio (1877–1957).

Trumpoje kalboje popiežius priminė Foucauld apsilankymą Nazarete. Foucauld supratęs, kad Jėzus, „panoręs susitikti su mumis mūsų žmogiškumo pavidalu, kviečia mus į visuotinę brolystę“. Šia meilę, kurios pavyzdį parodė Kristus, Foucauld vėliau praktikavo neturtu bei atsidavimu šiandieniame Alžyre.

1858 m. Strasbūre gimęs Foucauld po audringos jaunystės Paryžiuje tapo kareiviu. Kaip geografas ir nuotykių ieškotojas apkeliavo Maroką. Sykį apsilankęs Šventojoje Žemėje 1890 m. įstojo į trapistų ordiną ir kaip misionierius veikliai darbavosi Sirijoje bei Alžyre. Kartu jis gyveno vadovaudamasis griežtu neturto idealu. 1916 m. per prancūzų ir alžyriečių kolonijinį konfliktą buvo nušautas. Šiuo metu iš jo save kildina apie 20 susivienijimų bei vienuolinių bendruomenių visame pasaulyje. Tarp daugybės šių dvasinių grupių narių ceremonijoje taip pat dalyvavo tuaregai. Foucauld ilgą laiką gyveno su šia dykumų tauta ir studijavo jų tradiciją bei kultūrą.

„Bažnyčios žinios“
www.lcn.lt

« atgal

 
atnaujinta 2003 -0 2- į viršų
  © 1998-2001 Katalikų interneto tarnyba, kit@lcn.lt